IKO atelia als voorloper in circulaire daksystemen
Met de ambitieuze doelstellingen van de Europese Green Deal staat de bouwsector voor een grote uitdaging: tegen 2030 moet het gebruik van primaire grondstoffen met 50% worden verminderd en tegen 2050 is een volledig circulaire, afvalvrije economie het objectief.
IKO neemt hierin een voortrekkersrol op zich door circulaire dakbedekking te ontwikkelen. Met het IKO atelia-gamma brengen we innovatieve daksystemen op de markt die herbruikbaarheid en efficiënt grondstoffengebruik centraal stellen.
Focus op decarbonisatie tijdens de volledige levenscyclus van het dak
De IKO atelia dakbanen zijn nu reeds samengesteld uit 35 tot 50% secundaire grondstoffen. 60% van de IKO enertherm atelia isolatieplaat wordt al geproduceerd uit biobased grondstoffen afkomstig van landbouwreststoffen. Ons Research & Development Centrum te Antwerpen werkt volop aan het verder verhogen van deze aandelen zonder aan de hoogwaardigheid van onze producten te tasten.
Tijdens de levensduur stellen we onderhoudseisen om de levensduur van de materialen te optimaliseren. De biobased PIR isolatie kent uitstekende isolerende eigenschappen en draagt zo bij aan decarbonisatie tijdens de levensduur
Bij einde levensduur van het dak is het systeem volledig demonteerbaar.
De bitumen materialen worden teruggenomen en als grondstof gebruikt voor nieuwe hoogwaardige dakbanen dankzij de Orion recycling technologie. Dit unieke proces recycleert bitumen tot nieuwe hoogwaardige dakbanen.
Door de hoge vochtongevoeligheid en druksterkte is de IKO enertherm atelia isolatieplaat perfect herbruikbaar bij het einde van de levensduur van het gebouw, zonder haar isolatiewaarde te verliezen.
Wil je meer weten?
Meer informatie vind je op ons Atelia platform.
Heeft u nog specifieke vragen? Aarzel niet contact op te nemen via .
